Möödunud aastal osales EKÜ kahes projektis, millest mõlemad olid edukad ja saime toetuse oma tegevusele.
Esimese projekti tugi tuli Eesti Keele Instituudi (EKI) ja Haridus-ja Teadusministeeriumi poolt ning selle sisuks oli EKI sõnaveebis kriisinõustamise valdkonna terminibaasi loomine nii, et sinna koguneb möödunud aasta lõpuks 50 defineeritud terminit. Oma teise sünnipäeva puhul just selle verstaposti ületasime ning 27. detsembri seisuga saavutasime projektis lubatud eesmärgi. Terminitöö on EKÜ tegevusplaanis olnud kõige püsivam ning selle olulisus sai sõnastatud juba ühingu loomisel. Peame väga tähtsaks, et meie ilusas emakeeles oleks spetsialistidel ühtne arusaam terminoloogiast, mistõttu ka panustame oma aega ja energiat just sellele valdkonnale. Kindlasti ei lõppe meie tegevus selle projektiga, aga loodame, et lisaks meie omapoolsele panusele saame ka tulevikus teha EKIga koostööd.
Teine edukas projekt oli Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) väljakuulutatud toetusprogramm arenguhüppe ettevalmistamiseks. Selle projekti kirjutamine andis meie ühingule suure tõuke ja ilmselt ei oleks me ilma välise toeta jõudnud seesuguse tulemuseni. Oleme rahul ja uhked selle üle, et meil on sõnastatud kahe aasta tegevuskava, mis aitab hoida fookust ja pakkuda liikmetele läbipaistvus ühingu tegevuses. Samuti on võimalik tänu uutele ja praegu meie jaoks päevakajalistes töögruppides tunda end kaasatuna igal ühingu liikmel ning anda omapoolne panus seeläbi EKÜ edasiseks arenguks.
Oleme elevil saabunud aasta eel, et hakata täitma endale seatud tegevuskavas olevate eesmärkide vahesamme ning meie põhifookuseks jääb endiselt terminitöö ja lisaks on järgneva kahe aasta peamine sisuline töö seotud kriisinõustamise valdkonna kvaliteedisüsteemi loomiseks.
Kriisis toetab teadlikkus ja soovime kõigile meie jälgijatele uueks aastaks teadlikke valikuid enda ja lähedaste hoidmiseks!