Augustikuu kolmas pühapäev oli meie liikmete jaoks oluline, viljakas ja kuuluvustunnet toetav, kui kohtusime ühingu arengupäeval.
Arengupäeva eesmärk oli saada sisend maailmakohviku meetodil selleks, et panna kokku EKÜ järgmise kahe aasta tegevuskava. Liikmed said kolmel teemal mõelda kaasa, anda sisendeid ja jagada varasemaid kogemusi, et saaksime koondada meie jaoks olulised teemad kokku. Tegevuskava jaoks üks olulisem teema on liikmete töögruppide fookused, kuna asutamise hetkest on ühingu arenemisega seoses mõned töögrupid olnud muutumises ning selleks, et iga liige saaks panustada ühingu arengusse, on olnud vajalik sõnastada uued toimivad töögrupid. Lisaks oli teemaks ühingu tulemuslikkuse mõõtmine, et nii liikmed ise teaksid kui ka väljast poolt oleks mõistetav, mis on meie jaoks oluline ja mida jälgime oma tulemuslikkuses. Kolmandas laudkonnas toimus arutelu selle üle, kuidas EKÜ sõnumid jõuavad laiemalt ühiskonda ning mida meie liikmed saavad Eesti ühiskonnale pakkuda.
Kõik arutlusel olnud teemad on nii meie ühingu kui ka vaimse tervise valdkonna jaoks üldistatult olulised ning liikmetelt saadud sisend on väga oluline baas, mille põhjal laiendatud juhatus saab töötada teemaga edasi juba saabuval sügisel. Tõsi on ka see, et liikmed on nii viljakad, et saaksime panna sisendit kokku palju enamat kui kahe aasta tegevusplaani.
Lisaks sisulisele tööle on olulised sellised kohtumised, et hoida kogukonnatunnet ning jagada oma kogemusi ja muljed, kuna spetsialistid on igapäevatöös erinevatel positsioonidel ja teistega arutelud rikastavad mõttemaailma. Osalemas oli enamus ühingu liikmeid ning sel korral otsustasime liikuda linnast eemale ja kohtuda armsas väikses Keava alevikus, kus meid lahkelt võõrustas Keava Raamatukogu ning maitsva lõunalaua kattis Arturi Trahter. Päeva toimumist toetas KÜSK (loe ka siit: https://kriisiteadlik.ee/eku-arenguhupet-ettevalmistav-taotlus-kiideti-heaks/).
Teksti autor: Maria-Helena Mettis