Käesoleva aasta juulis saime kinnituse oma arenguhüpet ettevalmistava projekti toetuseks KÜSKilt ning novembrikuuga pidi valmima projekti eesmärgina meie kahe aasta tegevuskava. Juhatus, fookustöögrupp ja ühingu liikmed on panustanud selle eesmärgi täitmisesse järjepidevalt viimase nelja kuu vältel ning töö on kandnud vilja ja kinnitatud on tegevuskava perioodiks 01.01.2025-31.12.2026.
Tegevuskava on vormistatud kolme suure strateegilise eesmärgina ja nende saavutamiseks on loodud tegevuskava, millest lähtudes saame saabuvat aastat alustada. Kolm peamist valdkonda, kuhu meie fookus läheb on arendus, infolevi ja liikmete kaasamine. Seejuures on kõige suurema mahuga arendustegevus kriisinõustaja pädevustasemete süsteemi loomine, mis on ühiskondlikult samuti väga oluline, et oleks võimalik igal huvitatul mõista, milline väljaõpe ja pädevustase kriisinõustajal on. Arendustegevuse üks pidev ja praegu juba hästi toimiv fookus on endiselt valdkonna terminoloogiabaasi arendamine, mida sel aastal oleme teinud koostöös EKIga.
Liikmete kaasamise osas on oluline osa uute töögruppide loomine seoses ühingu arenguga ning uued töögrupid on loodud just KÜSK projekti raames toimunud arengupäeval saadud liikmete sisendist. Nendes on võimalik osaleda kõigil liikmetel, samas ei piira ühing vaid ühe töögrupiga ja igaüks saab valida endale sobivast mahust ja huvist lähtuvalt töögrupi, kus ühingu arengu ja edasimineku jaoks panustada. Arengupäeval kaardistati juba ka neid huvilisi, kellele võiks pakkuda huvi mõne töögrupi vedamine ning juhatus on juba teinud ka ettepaneku uuel aastal töögruppide juhtide kinnitamiseks, misjärel saame kohe sisuliste tegevustega alustada.
Lisaks valminud sisukale tegevuskavale on projekti käigus valminud ka meie uus logo, mille liikmed said valida mitme variandi vahelt ning mis toetab meie tegevuskava ühte väljundit – infolevi strateegilist eesmärki.
Meil on hea meel, et koostöö KÜSKiga on andnud tõuke liikuda sisuliselt ühinguga edasi ja usume, et tänu valminud tegevuskavale leiavad liikmed endale sobiva võimaluse ühingu tegevusse panustada ning samuti on need tegevused toetavad kogu valdkonna arengut.
Samuti oleme tänulikud KÜSK projekti raames meiega koostööd teinud arenguekspert Piret Bristolile, kes jagas olulisi teadmisi ja tähelepanekuid pädevustasemete süsteemi loomisel.