Eesti Kriisinõustamise Ühing

Eesti Kriisinõustamise Ühing

Liikmed

» Juhatus
» Liikmeks astumine
» EKÜ liikmelisus

Juhatus

EKÜ esimene juhatus valiti 27.12.2022 koosseisus:

Urmas Lehtsalu, liige
Tiina Naarits-Linn, juhataja
Velli Ehasalu, liige
Kirsti Talu, liige
Maria-Helena Mettis, liige

Liikmeks astumine

Eesti Kriisinõustamise Ühingu (EKÜ) tegev- või toetajaliikmeks kandideerimine ja vastuvõtmine toimub alljärgnevalt.

  1. Vastuvõtmist võib taotleda isik, kes nõustub täitma EKÜ põhikirja ja teisi EKÜ tööd reguleerivaid dokumente.
  2. EKÜ liikmeks kandideerimisel tuleb esitada EKÜ juhatuse e-postile 1) kirjalik motiveeritud avaldus, 2) haridustaset tõendava tunnistuse koopia, 3) Curriculum Vitae, 4) kriisinõustamise valdkonna täienduskoolituse läbimist tõendavate dokumentide koopiad, 5) muud juhatuse poolt täiendavalt nõutavad dokumendid, nt vajadusel soovituskiri.
  3. EKÜ liikmeks vastuvõtmise otsustab EKÜ juhatus, kes ei pea oma otsust põhjendama.
  4. EKÜ juhatus vaatab liikmeavaldusi üle ja langetab vastavaid otsuseid vähemalt üks kord kvartalis, misjärel väljastatakse taotlejale kirjalik teavitus tema taotlust puudutava otsuse kohta.
  5. EKÜ liikmeks vastuvõetud liige tasub ühekordse liikmeks vastuvõtmise tasu (40.-) ja igal aastal EKÜ liikme liikmemaksu (24.-).
  6. EKÜ liikmeks vastuvõetul tekib kohustus järgida EKÜ põhikirja ja teisi EKÜ-s heakskiidetud norme.
  7. EKÜ liikmelisust ja liikme õiguste teostamist ei saa pärandada ega üle anda.

EKÜ liikmelisus

TEGEVLIIGE

  1. Tegevliikmeks saavad kandideerida füüsilised isikud, kellel on vähemalt bakalaureusekraad ja täienduskoolituse kaudu omandatud kriisinõustamise oskusõppe tase 1 nõuded; kellel on huvi kriisinõustamise valdkonna vastu, soov panustada EKÜ arengusse ning kes täidab EKÜ põhikirjalisi nõudeid.
  2. Tegevliikme panustamise viis lepitakse konkreetse tegevliikme ja juhatuse vahel kokku iga-aastaselt.
  3. Tegevliikmel on õigus osaleda EKÜ üldkoosolekutel, esitada seal oma ettepanekuid ja hääletada ning kuuluda EKÜ juhatusse.

TOETAJALIIGE

  1. Toetajaliikmeks saab olla nii füüsiline kui ka juriidiline isik, kes täienduskoolituse kaudu füüsilise isikuna on ise või juriidilise isikuna esindaja kaudu omandanud kriisinõustamise baasteadmised; kellel on huvi kriisinõustamise valdkonna vastu, soov panustada EKÜ arengusse ning kes täidab EKÜ põhikirjalisi nõudeid.
  2. Toetajaliikme panustamise viis lepitakse konkreetse toetajaliikme ja juhatuse vahel kokku iga-aastaselt.
  3. Toetajaliikmel on õigus osaleda EKÜ üldkoosolekutel ja esitada seal oma ettepanekuid; ei ole õigust üldkoosolekul hääletada ja kuuluda EKÜ juhatusse.

AULIIGE

  1. Auliikmeks saab olla kriisinõustamise valdkonnas pikaaegsete kogemustega füüsiline isik, kes on märkimisväärselt panustanud kriisinõustamise valdkonna arengusse ning austab EKÜ põhikirja.
  2. Auliikmeks on võimalik saada üksnes määramise kaudu, see otsustatakse EKÜ liikme motiveeritud ettepaneku laekumisel üldkoosoleku otsusega.
  3. Auliikmel on kõik tegevliikme õigused.